A céges weboldal készítés ma már nélkülözhetetlen egy kisvállalkozás számára. Egyre fontosabb az online jelenlét.

8 dolog, amire figyelj a céges weboldal készítés során

Napjainkban kiemelten fontos a céges weboldal készítés, hisz ma már nem üzemel sikeresen egy vállalkozás – még a tégla és habarcs értékesítés esetében sem – webes jelenlét nélkül.

A vásárlók az interneten kutatnak a termékek, helyek, nyitvatartási idők után, szinte minden információt az internetről szereznek.

Bármilyen probléma felmerül, az interneten keressük a megoldást, hisz ott lapul a zsebünkben ez az óriási lehetőség.

Egy egyszerű, de gondosan megtervezett weboldal segíti őket abban, hogy eljussanak hozzád.

Akár terméket vagy szolgáltatást értékesítesz, weboldalad új piacokat nyithat, olcsóbban és egyszerűen bővítheted üzleti tevékenységedet. Weboldaladra olyan érdeklődők is rátalálnak, akik eddig sosem hallottak róla.

Azok, akik üzleti kapcsolatot szeretnének veled létesíteni, vagy vásárolni szeretnének tőled, elsőként a céged weboldalát fogják keresni.

Ha nem találnak meg, könnyen továbbállnak a versenytársaidhoz.

Ha megtalálnak, de a weboldalad nem nyújt jó benyomást, szintén a konkurencia mellett dönthetnek.

Weboldal készítő platformtól függetlenül, legyél tisztában az alapelvekkel és tippekkel, amelyek segítenek, hogy a weblapod professzionális megjelenést kapjon, könnyen megtalálható legyen, és a lehető legjobban mutassa be a cégedet.

CÉGES WEBOLDAL KÉSZÍTÉS
Akár jövő héten használatba veheted weboldalad!

Íme az útmutató lépésről lépésre, a sikeres céges weboldal készítés, vagy wordpress webáruház készítés folyamatáról:

1. Határozd meg weboldalad elsődleges célját

Céges weboldaladon információkat nyújtasz vállalkozásodról, ill. lehet egy közvetlen felület a termékeid eladására is.

Akár egyszerű céges bemutatkozó weboldalt, akár webáruházat hozol létre, érthetően mondd ki, mi a vállalkozásod célja.

Ne az ügyfeleknek kelljen kitalálni, hogy mivel foglalkozol. Egyértelműen mutassa meg a céges honlap.

Alapvetően 4 fő céllal indulhat a céges weboldal készítés ill. webáruház készítés:

  • Üzleti kapcsolatfelvétel: adat- és információközlés, amely segít a cég termékeinek és szolgáltatásainak értékesítésében. Ezeket hívjuk céges bemutatkozó oldalaknak.
  • Márkaépítés: Saját márkát szeretnél létrehozni, vagy régi márkádat még jobban elmélyíteni az emberekben.
  • Online értékesítés: Tovább bővíted az eladási lehetőségeket termékeid, vagy szolgáltatásaid internetes értékesítésével.
  • Portfólió bemutatása: Többnyire művészettel kapcsolatos termékek és szolgáltatások bemutatása, eladása miatt

Gondolj bele, milyen élményben lesz része annak, aki ellátogat a weboldaladra, és milyen utat jár be, miközben böngészi az oldalaidat.

Bármi is a célod, leglényegesebb, hogy a látogatók könnyen megtalálják, amit keresnek, és közben folyamatosan érezzék, hogy jó helyen járnak.

Céges-, vagy üzleti weboldal esetén is a legfontosabb a weboldal navigálhatósága, átláthatósága.

Ha a weboldalon keresztül nem fogsz online fizetést használni, akkor a fizetési beállításokkal nem kell foglalkoznod.

Viszont ha kiskereskedő vagy szolgáltató vagy, és szeretnéd, hogy ügyfeleid online fizethessenek, akkor szükséged lesz egy külső fizetési megoldásra, amelyről később többet is megtudhatsz.

A céges weboldal készítés során mindenképp jelezd a webmesternek, melyik fizetési módokat szeretnéd használni, hogy ezeket megfelelően beépíthessék a weblapba.

2. Találd ki magadnak a legjobb domain nevet

A domain név a céges weboldalad egyik legfontosabb iránytűje. A webcímed (URL) az, amit meg fogsz osztani a potenciális ügyfeleiddel és a közösségi médiában.

Törekedj arra, hogy beszédes, könnyen megjegyezhető és leírható legyen. Próbálj rövid lenni, kerüld a rövidítéseket, mozaikszavakat és a számokat, ne zavard vele össze az ügyfeleidet.

Régebben nagy súlya volt a keresőoptimalizálásban a kulcsszavas domaineknek. Vagyis a céges honlap készítés során olyan domain nevet választasz, ami tartalmazza a fő tevékenységed. Pl.: kertfenntartas.com.

A legnagyobb kereső előnyben részesített a találati listán az adott szóra, ha bent volt a kulcsszavad.

Régen óriási előny volt a kulcsszó használata a domain névben, ma már ennek kisebb súlya van.

Ma már SEO szempontból nincs annyira nagy jelentősége, hogy a domain névben szerepel-e a kulcsszavad, de a látogatóid számára segítséget jelenthet, ha a névben látják a számukra fontos kulcsszót.

A kulcsszavakat is tartalmazó domain nevekre lényegesen gyakrabban kattintanak az emberek, mint azokra, melyekben nem szerepelnek a begépelt keresőkifejezések.

Alaposan gondold végig, hogy milyen szavakat írnak be a keresőbe az emberek, mikor olyan termék vagy szolgáltatás után kutatnak, mint a tiéd!

Gyűjts össze 4-5 fontos kulcsszót, melyek jellemzik a tevékenységedet.

Próbáld ki ezek kombinációit, és látni fogod, hogy melyik megoldás néz ki jól, melyiknek van értelme. Ha találsz ilyent, azt használhatod domain névként.

Ha a saját márkád építése az elsődleges, válassz márkaneves domaint. Abban sosem csalódhatsz.

Határozd meg a domained utótagját. Ez a domain név végén található tag, például .hu .com, .net vagy .biz. A közelmúltban megnőtt a nem hagyományos utótagok jelenléte (.info, .xyz, .pro).

Bár ezek informatívak lehetnek, a magyar nyelvterületen továbbra is a .hu végződés, nemzetközileg pedig a .com utótag az alapértelmezett a céges weboldalak esetében.

ÜZLETI WEBOLDAL KÉSZÍTÉS
Akár jövő héten használatba veheted weboldalad!

Miután kiválasztottad a domain nevedet, jelezd ezt a webfejlesztődnek, aki ellenőrzi a név elérhetőségét és elindítja a kérelmezést egy domain regisztrátoron keresztül. Ő ellenőrizni fogja a  szerzői jogokat, hogy nem sérted-e mások levédett neveit weboldaladdal.

3. Válassz megbízható webtárhely szolgáltatót

Minden weboldalnak szüksége van egy webtárhelyre, egy szerverre, ahol a nyilvános adatok tárolva lesznek. Kisvállalkozásként a saját szerver túl nagy költség, ezért célszerűbb egy külső webtárhely szolgáltatót választani.

Webmestered erre is fog ajánlani alternatívákat. A költségkeretétől függően eldönti, hogy a melyik a kedvezőbb választás a honlapod számára.

A megosztott webtárhely az olcsóbb választás, ami azt jelenti, egy szerveren osztozol más weboldalakkal.

A dedikált tárhely magasabb költséget jelent, de kapsz egy privát szervert, ahol nem kell versenyezni más weboldalakkal az erőforrásokért.

A webtárhely kiválasztásánál webmestered tesztelni fogja, hogy a szolgáltató tud-e válaszolni a szerverei elhelyezkedésére és a megbízhatóságukra vonatkozó kérdésekre.

Minden jó webtárhely szolgáltatónak rendelkeznie kell azokkal az eszközökkel, amivel  szemléltetni tudja rendelkezésre állását, teljesítményének mérését.

hosting

Üzleted növekedése során előfordulhat, hogy webmestered jelzése alapján váltanod kell másik webtárhely szolgáltatóra, vagy akár több szolgáltatóval is együtt kell dolgoznod weboldalad forgalmának kezelésére.

Webmestered folyamatosan figyelni fogja a weboldalad teljesítményét és az oldaladat látogató ügyfelek véleményét, hogy meghatározza üzleted optimális tárhely igényét.

4. Találd ki az aloldalak tartalmát

Egy jó weboldal több mint egy statikus céges honlap. Weblapodon létre kell hozni különböző oldalakat vállalkozásod különböző területeihez, termékeknek vagy szolgáltatásoknak, katalógusnak vagy a szakmai blogodnak.

A weboldal minden területének az elsődleges célodat kell támogatnia, és cselekvésre szólítson fel. („többet megtudhat”, „feliratkozhat”, „forduljon hozzánk”, vagy „vásároljon”).

CÉGES WEBOLDAL KÉSZÍTÉS
Akár jövő héten használatba veheted weboldalad!

A kapcsolati oldal készítése, az ügyfelek közvetlen kapcsolata hozzád, a céges weblapod készítésének egyik legfontosabb része. A lehető legtöbb információt add meg, amit csak lehet (telefonszám, e-mail cím és adott esetben a földrajzi hely).

Jó ötlet, hogy az alapító csapattal vagy munkatársakkal kapcsolatos információkat egy „Névjegy” oldalon ismerteted, ezáltal ügyfeleid valódi neveket és arcokat társítanak a márkádhoz.

Ha vállalkozásodnak még nincs logója, terveztess egy grafikussal, vagy készíts egy saját logót weboldaladra, névjegykártyádra és közösségi média profiljaidra. Ez segít az ügyfeleknek gyorsan és egyszerűen azonosítani vállalkozásod.

Néhány alapvető tipp az igazán hatékony és tartalmas weblapok létrehozásához:

  • Legyen világos, hogy üzleted mivel foglalkozik. Apránként, tömören, de világosan vezesd le, hogy a vállalkozásod mivel foglalkozik. A látogatóknak pár másodperc alatt meg kell érteniük, miután a weboldaladra érkeznek. Néhány jól megírt lap hatékonyabb, mint több tucat rosszul megírt.
  • Cselekvésre ösztönzések stratégiai elhelyezése. A cselekvésre ösztönző gombok akkor teljesítenek a legjobban, ha harmóniában állnak az őket körülvevő információkkal. Például a „Vásárolj most” gomb a termékoldalon legyen elhelyezve, ne a „Rólunk” oldalon. Oda a „További információért forduljon hozzánk” gomb megfelelőbb lehet. Hasonlóképpen, az ügyfél-véleményeket tartalmazó oldalnak lehet olyan gombja is, ami az árakat tartalmazó oldalra navigál.
  • Automatizáld a sebesség javítását. Állíttasd be a lehető legtöbb automata sebességnövelést. Ha tartalomkezelő rendszert (CMS) használsz, akkor a megfelelő pluginok telepítésével a weboldal egyes részei gyorsítótárazva lesznek, így a látogatóknak azt csak egyszer kell letöltenie.
  • Kerüld a stock fotókat. A Stock fotók használatával a legszebb weboldal is hamar középszerűvé varázsolható. Ha a weblapodra fotót keresel, a legjobb választás, ha az irodád, vagy a lelkes csapatod képét használod.

A termékek jó minőségű képei növelik az értékesítést, ezért bátran invesztálj be jó minőségű képekbe az eladott termékekkel vagy szolgáltatásokkal kapcsolatban.

5. Állíttasd be a fizetési rendszert (ha szükséges)

Nem minden céges weboldalra vonatkozik, de akik online fizetést használnak, integrálniuk kell egy, vagy több elektronikus fizetési rendszert a honlapjukba. Ennek legegyszerűbb módja egy külső fizetési processzor, vagy bank használata.

Keress olyan fizetési megoldást, ami könnyen kezelhető és rugalmasan igazodik a jelenlegi és jövőbeni igényeidhez.

 

6. Teszteld alaposan, majd publikáld a weboldalad

A céges weboldal tesztelése során fordíts figyelmet a fizetési módok tesztelésére is.

 

Mielőtt nyilvánossá teszik weboldalad, győződj meg róla, hogy minden nagyobb böngészőben rendesen működik-e (pl. Internet Explorer, a Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Safari, Opera, Google Chrome).

Kattints rá minden oldalra és funkcióra mindegyik böngészőben, hogy a képek megjelennek-e, a linkek helyesek-e és a megjelenés is azonos legyen. Ez eltarthat egy ideig, de a megtett erőfeszítéseid megmentenek azon látogatók panaszaitól, akik nem férnek hozzá bizonyos funkciókhoz.

A mindenre kiterjedő tesztelés a weboldal készítés legfontosabb eleme.

Nagyon fontos, hogy már a weboldal készítés elején be legyen építve a honlapba az analitikai program követőkódja. Érdemes a Google Analytics ingyenes rendszerét használni.

Ha az integrációt még az oldal éles indítása előtt megcsináltatod, már induláskor lehetőséged lesz kiszűrni a hibákat és finomhangolni a beállításokat. Így, amint a weboldal élesben működik, azonnal követheted az eredményeit, és az elemzések alapján láthatod, mennyire sikeres az oldalad.

ÜZLETI WEBOLDAL KÉSZÍTÉS
Akár jövő héten használatba veheted weboldalad!

Megnézheted, hogy a marketing kampányok közül melyik hozza a legtöbb konverziót, és megvizsgálhatsz minden olyan adatot, mint a város, a böngésző stb., hogy megtudd, ki az a közösség, aki kapcsolatba lép a weblapoddal.

Ha az analitika beépítését csak a weboldal készítést követően csinálod meg, értékes adatokat veszítesz el, és nem látod, hogy weboldalad mely elemei sikeresek már induláskor és melyek sikertelenek.

7. Népszerűsítsd céges weboldalad a közösségi médiában / keresőkben

A közösségi média, akár a Facebook, a Twitter, a LinkedIn vagy a Pinterest, a legjobb módja annak, hogy növelje vállalkozásod internetes jelenlétét, tájékoztassa az ügyfeleidet, hogy mi történik az üzleteddel.

Ha frissíted weboldalad, jelezd természetes módon a közösségi médiában, ne promócióként.

Újonnan elkészült céges weboldalad legegyszerűbben a közösségi médiában népszerűsítheted.

Weboldalad tartalmazzon közösségi média hivatkozásokat is. A leggyakoribb helyek a lábléc vagy a felső menüsáv (a jobb felső sarokban lévő hozzáadott menü, amely gyakran tartalmaz bejelentkezési vagy kapcsolattartási linkeket).

Weboldalad beküldése a legnagyobb keresőmotorokba, ugyanolyan nagy segítség a potenciális vevők megszerzésében, mint az erős keresőoptimalizálás (SEO) stratégia.

Fontos a címkék, meta-leírások és a vállalkozásodra szabott egységes URL-ek kialakítása.

Ezek a tevékenységek fontosak az üzleted számára, segítenek a keresőben rangsorolni termékeidet vagy szolgáltatásaidat. Nem maradhatnak ki egyetlen céges weboldal készítés projektből sem.

Építs be releváns kulcsszavakat weboldalad tartalmába, mindjárt a tartalom első bekezdésébe.

Már a céges honlap indításakor fókuszálj a keresőoptimalizálásra, ami elősegíti a forgalom generálását a korai szakaszban.

Ma már számtalan online marketing eszköz között válogathatnak a cégvezetők és marketingesek. Ragadj meg minden lehetőséget a céges oldalad elkészítése során.

8. Tartsd karban céges weboldalad

Fontos relevánsnak maradni, ezért gyakran frissítsd weboldalad blogbejegyzésekkel az aktuális piaci eseményekről, új termékekről és ajánlatokról, valamint céges hírekről, hogy visszatérő látogatóid legyenek.

A céges blog írását legtöbben egy szükséges rossznak tekintik. Ezért a a legtöbb céges blog egy idő után unalomba, vagy érdektelenségbe fullad.

Lényegesen több lehetőség van a céges blogolásban, mint marketing eszközben, ezért sokkal több figyelmet érdemel.

Legalább havonta érdemes ellenőrizni, hogy a weboldalt futtató tartalomkezelő rendszer (CMS) és az összes bővítmény (plugin) naprakész legyen.

Ha a tartalomkezelő rendszer nem naprakész, nagyobb a veszélye, hogy fel fogják törni. Feltörés akkor is előfordulhat, ha a céges weboldal biztonsága erős.

Ha az ellenőrzésre nincs időd, bízd rá a feladatot egy megbízható alkalmazottra, vagy fogadj fel egy szabadúszó webmestert.

A vállalkozásod weblapjának elindítása alacsony költségű befektetés, segít a hitelesség megteremtésében és a szélesebb ügyfélkör válik elérhetővé, mit a hagyományos marketing technikákkal.

Ha weboldalad mindig friss tartalommal bővíted, gyorsan reagálsz a technikai problémákra, soha nem kell aggódnod, hogy elérhetetlen leszel a jelenlegi és a jövőbeni ügyfeleidnek.

Ha tudni akarod, hogy mi mennyibe kerül, olvasd el ezt a cikket is: weboldal készítés árak

CÉGES WEBOLDAL KÉSZÍTÉS
Akár jövő héten használatba veheted weboldalad!

Szóljon hozzá!